چرا از وردپرس استفاده کنیم؟

بسیاری از دوستان اختصاص دادن اسکریپت اختصاصی و طراحی سایت با اسکریپت های اختصاصی را توصیه میکنند اما من همیشه توصیه میکنم از وردپرس استفاده کنید . برای فهمیدن دلیل اینکه چرا وردپرس ؟ تا انتهای این مقاله با من همراه باشید.

دسترسی سریع به مطالب سایت

سادگی استفاده

با وردپرس بسیار ساده میتوانید سایت خود را راه اندازی کنید ، تنها با 5 قدم ساده میتوانید wordpressرا نصب کنید و بعد از نصب دارای یک سایت ساده خواهید بود اما برای حرفه ای تر استفاده کردن از وردپرس نیاز دارید تا قالب وردپرسی مناسب خود به رایگانی پیدا کنید یا از مارکت های وردپرسی خریداری کنید اما بهترین و به صرفه ترین و مناسبترین راه برای شما سپردن به طراحان قالب های وردپرسی برای نوشتن قالب است که در انتهای مقاله دلیل این را بررسی میکنیم. و یا میتوانید با افزونه های گرافیکی و صفحه ساز های wordpress قالب سایت خود را طراحی کنید.

قالب رایگان و معایب ان!

قالب های رایگانی که وجود دارند اکثرا جنبه های تبلیغاتی دارند و کار شما را راه می اندازند اما تبلیغات برای سایت های دیگر ، عدم امنیت کافی ، در بعضی مواقع عدم بروز رسانی از معایب این قالب ها می باشند ، پیدا کردن قالب رایگانی که بدون مشکل باشد کار بسیار دشواری است .

قالب های مارکت های وردپرس و معایب ان!

در اکثر مارکت های وردپرس قالب هایی با ظاهر هایی گاها یکسان و یا با استفاده از صفحه ساز ها در اختیار شما قرار میگیرند ، بعضی از این قالب ها ترجمه شده و برخی دیگر طراحی شده توسط طراحان ایرانی است ، اما به نظر شما کاربرد سایت شما کاربرد عمومی است یا اختصاصی ؟ حجم کدهای اضافه ای که این قالب ها بخاطر نمای عمومی دارند بسیار بالاست و ممکن است سرعت لود سایت شما را کند کند به همین دلیل استفاده کردن از انها زیاد توصیه نمیشود.

طراحی سایت با صفحه ساز های وردپرس!

صفحه ساز های وردپرس بسیار میتوانند به کسب و کار شما کمک کنند اما استفاده از انها به عنوان سازنده ی کل سایت کاربردی اشتباه است، زیرا این افزونه ها نیز دارای حجم کد بالایی هستند و بهینه برای کاربرد شما و سایت شما نیستند! طراحی صفحات فرود و تک صفحه با این افزونه ها بسیار عالی است اما برای کل سایت کاربردی اشتباه است.

قالب های اختصاصی

چرا قالب اختصاصی ؟ معمولا قالب های اختصاصی اندکی هزینه ی بالاتری نسبت به موارد بالا دارد اما پشتیبانی داشتن ، طراحی اختصاصی و عدم کپی بودن قالب ، اصالت قالب و کاربردی بودن قالب برای سایت شما از نقاط مثبت این طرح است که توصیه ی من به شماست.

تمام موارد بالا هزینه های متفاوتی دارند ، برای داشتن کسب و کار حرفه ای هزینه کردن دور ریختن پول نیست!

تغییرات بی دردسر وردپرس!

در اسکریپت های اختصاصی معمولا برای اضافه کردن یا حذف کردن برخی از موارد و امکانات سایت دچار مشکل خواهید شد و با هزینه های بسیار بالایی روبرو خواهید شد. وردپرس با داشتن متخصصین زیاد و افزونه های کاربردی این نیاز ها را رفع کرده است.

شما وقتی از wordpress استفاده میکنید اگر صفحه ساز مواردی نداشته باشد ، قالب رایگان یا پولی یا اختصاصی امکاناتی را نداشته باشد و نتوانید از طراح سایت برای اضافه کردن کمک بگیرید افزونه ها قطعا به کمک شما خواهند امد.

افزونه یا پلاگین چیست؟

در تیم کدپز مقاله ی کاملی در این باره که پلاگین چیست قرار داده ایم . اما در این مطلب هم توضیح مختصری در این باره میدهیم. افزونه یا پلاگین قابلیت های اضافه را به سایت شما اضافه میکنند ، فرض مثال سایت شما یک سایت حرفه ایست و قصد دارید با انتشار دادن هر مقاله ، مقاله شما در شبکه های اجتماعی نیز منتشر شود با افزودن افزونه این قابلیت به سایت شما اضافه خواهد شد.

بیشتر افکاری که شما درباره ی شخصی سازی و افزودن دارید قبلا تبدیل به افزونه وردپرس شده اند! کم پیش می اید چیزی بخواهید و با افزونه های وردپرس نتوانید ان را اضافه کنید.

رایگان به جواب برسید!

وردپرس بخاطر رایگان بودن دارای متخصصین بسیاری است ، هزینه های پایین وردپرس ، کاربر پسند بودن وردپرس ، ساده بودن wordpress و بهینه بودن وردپرس از نقاط مثبت این cms یا سیستم مدیریت محتواست. متخصصین وردپرس در انجمن های فارسی یا انگلیسی به کمک شما خواهند امد و شما را به جوابتان خواهند رساند.

هاست وردپرس چیست ؟

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا بر پایه ی زبان php است ، زبان php برخلاف زبان هایی نظیر javascript که در کامپیوتر هر شخص کامپایل یا ترجمه میشوند ، نیازمند موتور کامپایل آپاچی است شما با اجرای نرم افزارهایی نظیر wamp و xampp میتوانید php را در کامپیوتر شخصی خود ترجمه کنید ، اما برای اگر هر شخص یا هر دستگاه نیاز به داشتن این مترجم داشته باشند کار دشوار میشود و سایت برای همگان در دسترس نیست!

خب هاست های لینوکس معمولا مخصوص php و ترجمه ی این زبان هستند تا خروجی را به کاربران در تمام دستگاه ها نمایش دهند.

در قدم اول فهمیدیم که هاست وردپرس از نوع لینوکس است ، اما چه تفاوتی با هاست لینوکس معمولی دارد ؟ سیستم مدیریت محتوای وردپرس به دلیل ارسال درخواست های بالا به پایگاه داده نیازمند یک هاست لینوکس بهینه شده و قوی است تا دائما بتواند با پایگاه داده در ارتباط باشد.

هاست مخصوص وردپرس از نوع لینوکس است و قابلیت ارسال داده های زیادی به پایگاه داده را دارد. به همین دلیل استفاده از این هاست بجای هاست لینوکس معمولی توصیه میشود.

سخن پایانی

وردپرس یک سیستم بسیار کاربردی است ، برای سایت های بزرگ و کوچک استفاده میشود ، انواع سایت با انواع قابلیت و انواع ظاهر را میتوانید با وردپرس پیاده سازی کنید . اموزش های استفاده از وردپرس و همچنین اموزش های طراحی وردپرس در سایت کدپز برای شما عزیزان قرار داده شده است.

شاید برای شما هم خواندن مقاله ی چرا با وجود این همه شبکه های اجتماعی سایت داشته باشیم؟ و یا خواندن مقاله ی بهترین زمان و ابزارها برای شروع کسب و کار اینترنتی چیست؟</