فریلنسر کیست و چگونه میتوان یک فریلنسر موفق بود ؟

اصطلاح دور کاری یا فریلنسینگ ، به مجموعه فعالیت هایی گفته میشود که بدون حضور فیزیکی در مکانی انجام میشود و فردی که این فعالیت ها برروی یک یا چند پروژه را به صورت همزمان انجام میدهد فریلنسر نامیده میشود.

فریلنسر کیست ؟

فریلنسر به معنی انجام یک یا چند پروژه همزمان بدون نیاز به حضور فیزیکی و کار کردن در تایم خاص و شرایط خاص است.

فریلنسری هم مثل سایر شغل ها دارای معایب و مزایای خاص خود می باشد . در ادامه به این خواهیم پرداخت که مزایا و معایب فریلنسری چیست و چگونه میتوانیم یک فریلنسر موفق باشیم پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

مزایای فریلنسری

  • شما در فریلنسری رئیس خود هستید و تمام کار ها برعهده ی خودتان است.
  • شما در فریلنسری در هر زمانی که دوست داشته باشید و در هرمکانی که تمایل داشته باشید کار میکنید.
  • شما در فریلنسری موظف به انجام دادن فعالیت های خاص نخواهید بود و هرپروژه ای که دوست داشته باشید میتوانید انجام دهید.
  • شما در فریلنسری توانایی انجام پروژه حتی خارج از ایران را خواهید داشت.
  • عدم نیاز به پرداخت مالیات و داشتن دفتر ثابت برای کار کردن.

فریلنسری مزایای دیگری هم نیز دارد که از جمله مهمترین انها را به صورت مختصر برای شما عزیزان بیان کردیم

معایب فریلنسری

  • شما در یک پروژه تمام فعالیت های حسابداری ، تقسیم وظایف و تمام امور را برعهده دارید و اگر تیم نتوانید تشکیل دهید دچار مسئله خواهید شد.
  • برخی از درامد شما باید به صورت واسطه به سایت هایی که از انها پروژه دریافت کرده اید بپردازید.
  • عدم ارتباط مستقیم با کارفرما و تنها ارتباط از طریق سایتی که در ان کار دریافت کرده اید.

فریلنسری دارای معایب دیگری نیز هست که ما از جمله مهمترین موارد ان را به صورت مختصر برای شما عزیزان بیان کردیم.

فریلنسر موفق

خب قاعدتا افرادی که منظم هستند و برای کار خود ارزش زیادی قائل هستند موفق تر از دیگر افراد اند ، همه ی ما دچار یک مقداری اهمال کاری و هم کاری هستیم .

ابزار ارتباطی

این ابزار عالی یکی از بهترین ابزارها برای فریلنسرها است که توسط کمپانی گوگل روی کار آمده و می‌توان به کمک آن ایمیل‌های تجاری قدرتمند، تعیین تقویم، امکاناتی مانند drive، docs، sheet گوگل را داراست و می‌توان به کمک آن ویدئو کنفرانس نیز برگزار کرد. در آن می‌توانید تیم خود را اضافه کرده و به فعالیت مشغول شوید. نگران نباشید، تمامی اطلاعات شما در آن ذخیره شده و حفظ می‌گردد. به میزان ۳۰ گیگ فضا هم ب شما اختصاص می‌دهد. شما با گوشی موبایل و تبلت خود نیز می‌توانید به آن دسترسی داشته و آن را مدیریت کنید.

تقویم برنامه ریزی

اگر قصد دارید یک فریلنسر به تمام معنا و موفق باشید باید اوقات مشخصی را برای تنظیم قرار ملاقات‌ها، بررسی رویدادها و مدیریت زمان برای تولید خدمات خود داشته باشید. با بهترین ابزارهای تقویمی می‌توانید مدیریت زمان را در دستان خود گرفته و بهترین نحو آن را هدایت کنید. به برخی از بهترین ابزارهای تقویمی می‌پردازیم.

یکی از مشهورترین ابزارهای تقویمی است که اکثر ما نام آن را شنیده و با آن کار می‌کنیم. این ابزار حرفه‌ای در کامپیوتر، موبایل و تبلت‌ها به راحتی قابل استفاده و کار با آن نیز لذتبخش است. در این تقویم به راحتی امکان به اشتراک‌گذاری رویدادها، جداول قرارهای ملاقات، تنظیم یادآوری و … وجود دارد. هر چقدر بخواهیم می‌توان تقویم‌های مجزا برای اعضای تیم در نظر گرفته و آن‌ها را بصورت مجزا به اشتراک گذاشت. به شما پیشنهاد می‌کنیم اگر به دنبال بهترین ابزارها برای فریلنسرهای وردپرس هستید، این نمونه را حتما در برنامه خود قرار دهید.

ابزارهای ذخیره‌سازی

وقتی شما یک فریلنسر هستید بدان معناست که وابستگی خاصی به موقعیت مکانی خود ندارید. می‌توانید با یک لپ‌تاپ در هر جای دنیا رفته و کار خود را انجام دهید. ابزارهای ذخیره‌سازی، محیطی را در اختیار شما می‌گذارند تا در هر جایی که کار خود را انجام داده و نیاز به ذخیره‌سازی دارید، بتوانید این‌کار را به راحتی انجام دهید و در هر جایی به آن فایل‌های ذخیره شده دسترسی داشته باشید. با بهترین ابزارها برای فریلنسرهای وردپرس برای ذخیره‌سازی آشنا شوید.

در واقع یکی از بهترین فضاهای ذخیره‌سازیست که گوگل در اختیار شما قرار می‌دهد. فضایی معادل ۱۵ گیگ را بصورت رایگان در اختیار شما قرار می‌دهد که به اصطلاح ابریست. تمامی فایل‌های آن را می‌توان با دیگران به اشتراک گذاشت.

در دنیای امروزه ابزار برای مدیریت کسب و کار و زندگی بسیار زیاد وجود دارد پیشنهاد میدهیم که هرگز وارد چرخه ی ابزار شناسی و ابزار بازی نشوید زیرا از کارکردن شما را باز میدارد.

حال به بررسی برترین سایت هایی که از طریق انها میتوانید فریلنسری خود را شروع کنید خواهیم پرداخت.

برترین سایت های فریلنسری

در زیر نام برخی از برترین سایت های فریلنسری را اورده ایم.

دور کار
گودکو
پونیشا