سئو چیست ؟

seo یا سئو مخفف کلمه‌ی search engine optimization است، با استفاده از سئو شما قادر خواهید بود تا سایت خود را در صفحات گوگل مشاهده فرمایید.

سئو به سه بخش، تکنیکال، داخلی و خارجی تقسیم می‌شود.

سئو تکنیکال چیست ؟

به مجموعه فرآیندهایی که برای سئو کردن در بستر سایت برای افزایش سرعت لود سایت انجام می‌دهیم، سئو تکنیکال گفته می‌شود، سئو تکنیکال شامل فشرده‌سازی عکس‌ها، کش کردن سایت، فشرده‌سازی فایل‌های جاوا اسکریپت، html و css، فعال‌سازی گواهی ssl برای فعال شدن https و … که باعث افزایش امنیت سایت و کاهش سرعت لود سایت می‌شود گفته می‌شود.

سئو داخلی چیست ؟

به مجموعه فرایندهایی که داخل سایت خود انجام می‌دهید seo داخلی یا on page seo گفته می‌شود. یکی از عملیاتی که می‌توانید در سایت خود انجام دهید ارجاع داد و متصل کردن کلمات مربوط به مقاله‌هاست و شبکه‌سازی بین مقاله‌ها، فرض مثال شما برای وردپرس چیست مقاله‌ای نوشته‌ای و هنگامی‌که رویان لینک دهید سئو داخلی است.

مثال سئو داخلی : چگونه یک فروشگاه موفق اینترنتی داشته باشیم ؟

سئو خارجی چیست ؟

به مجموعه فرایندهایی که خارج از سایت انجام می‌دهید seo خارجی یا of page seo گفته می‌شود. به‌طور مثال ما با گذاشتن کلمه‌ی کلیدی و اتصال آن از خارج سایت به سایت ما بک لینک ساخته‌ایم.

مثال سئو خارجی: آموزش کار با اینستاگرام

تفاوت مثال سئو خارجی این است که هنگامی‌که روی لینک سئو داخلی کلیک می‌شود به مقاله‌ای داخل سایت مرتضی افضلی ارجاع داده می‌شود اما سئو خارجی برای سایت کدپز به‌حساب می‌آید و هنگامی‌که روی متن مثال کلیک می‌کنید به مقاله‌ای داخل سایت کدپز از سایت مرتضی افضلی ارجاع داده می‌شود.

چرا باید سایت خود را سئو کنیم ؟

یکی از ارزان‌ترین و پایدارترین راه‌ها برای کسب‌وکار اینترنتی استفاده از مجموعه فرایندهای سئو است، سئو اعتبار شبکه‌های اجتماعی و کارکرد در شبکه‌های مجازی را نیز نیاز دارد و به شما کمک می‌کند در تمام سایت‌ها و شبکه‌هایی که می‌توانید کاربر جذب کنید و فروش خود و حضور خود در صفحات اول گوگل را نیز داشته باشید.

چطور می‌توان اعتبار شبکه‌های اجتماعی را به سایت اصلی انتقال داد؟

شما اگر شبکه‌های فعال مثل اینستاگرام را داشته باشید، ضعیف عمل خواهید کرد، شما باید علاوه بر اینستاگرام سایر شبکه‌های اجتماعی همانند فیس‌بوک، تویتر، لینکدین، پینترس و …. را در نظر بگرید، با قرار دادن پست و جمع اوری اعتبار لایک و کامنت و ارجاع دادن کاربران شبکه‌های اجتماعی تمام اعتبار شبکه‌های اجتماعی را به سایت اصلی خود انتقال می‌دهید.

در ضمن علاوه بر کاربر ربات‌های گوگل را نیز در فرایند سئو دوباره به سایت اصلی خود هدایت می‌کنید.

آیا سئو فقط متن است ؟

seo تنها و تنها به متن خلاصه نمی‌شود، عکس‌ها، فایل‌های pdf، فایل‌های صوتی، فایل‌های ویدیویی نیز به این فرایند نیاز دارند، پس نتیجه این شد که seo متن نیست.

سخن پایانی

شاید شما هم قصد داشته باشید شروع به سئو کار شدن یا سئو کردن برای سایت خود را شروع کنید، تیم کدپز می‌توانید در این زمینه به شما عزیزان کمک کند و راهنمایی دهد که چگونه می‌توانید سئو کار شوید یا سایت خود را سئو کنید.

ویدیوی جامع از سئو چیست ؟