بک لینک چیست و چه تاثیری بر سئو سایت دارد ؟

تقریبا میتوان گفت بک لینک یا backlink یکی از فاکتورهای بسیار مهم در سئو است ، اولین فاکتور تولید محتوای اصولی و بعد از تولید محتوا ، بک لینک سازی یکی از اصولی ترین روش ها و تاثیرگذار ترین روش ها برای دریافت جایگاه عالی در گوگل می باشد.

پیشنهاد میشود اگر نمیدانید سئو چیست ، حتما مقاله ی سئو چیست را از سایت بنده مطالعه فرمایید.

در رابطه با قدم اول سئوی اصولی یعنی تولید محتوا پیشنهاد میکنم مقاله ی تولید محتوای خوب چه ویژگی هایی دارد ، از زبان سجاد حسین زاده را مطالعه فرمایید.

لینک چیست ؟

لینک (link) یا پیوند در اینترنت به این معناست که شما یک عکس ، نوشته ، فایل را به جای دیگری وصل کنید ، لینک انواع مختلفی دارد ، لینک های دانلودی برای دانلود ، لینک های لنگری برای هدایت به مکان خاصی از صفحه ، لینک های ایمیلی یا تماسی که به هنگام کلیک کردن ، تماس میگیرن یا هدایت به ایمیل فرستادن میشوند و دسته ی اخر ، لینک های هدایت کننده به صفحات دیگر ، ما در این مبحث بیشتر بر روی نوع اخر لینک ها صحبت خواهیم کرد.

بک لینک چیست ؟

در پاراگراف قبلی به توضیح این پرداختیم که لینک چیست ، حال میخواهیم به زبانی ساده به توضیح بک لینک (backlink) بپردازیم . بک لینک همان لینک است اما با این تفاوت که بجای سایت اصلی شما از سایتی دیگر ان را دریافت کنید ، برای دریافت نمونه ی واقعی این موضوع میتوانیم به نمونه زیر توجه کنید ، سایتی که شما در حال خواندن مقاله هستید ، سایت mortezaafzali.ir است وقتی من به سایتی مثل codepaz.com از سایت شخصی خودم لینک دهم ، بک لینک ثبت خواهد شد.

پس ساده ترین نمونه ی بک لینک این شد که ارجاع دادن از سایتی به سایت دیگر.

تاثیر بک لینک بر روی سایت چیست ؟

بک لینک سازی میتواند تاثیر شگرفی بر روی افزایش رتبه ی سایت شما در گوگل داشته باشد ، اما این تاثیر چگونه اتفاق می افتد ؟

در زبان محاوره یکی از مطمئن ترین روش های خرید ، تایید گرفتن از زبان مردم است ، فرض مثال هنگامی که من برای اولین بار میخواهم از دیجیکالا خرید کنم ، شما به عنوان فردی که از دیجیکالا خرید انجام داده اید ، پیشنهاد میدهید که حتما این خرید را انجام دهم ، با این کار اطمینان بیشتری نسبت به خرید پیدا خواهم کرد.

گوگل هم به همین منوال هنگامی که ببنید سایتی دیگر به سایت شما لینک داده است ، تاییدیه ی قوی بر روی محتوای شما خواهد گذاشت و باعث افزایش رتبه ی شما در صفحات گوگل خواهد شد.

چگونه بک لینک سازی کنیم ؟

حال که متوجه شدیم بک لینک چیست و چه تاثیری بر روی سئو سایت دارد ، بیاید به این بپردازیم که چگونه میتوان بک لینک ساخت ؟

در ایران یکی از حرفه ای ترین روش هایی که میتوانید بصورت رایگان بک لینک ساخت ، ساخت وبلاگ ها و تولید محتوا در وبلاگ ها و استفاده از بک لینک های مناسب در محتوای وبلاگ ها است.

شاید بار ها در بحث بک لینک سازی کلمه ی انکرتکست (anchor text) را شنیده باشید ، انکرتکست به این معناست که شما با چه عنوانی بر روی صفحه ای لینک داده اید ، اگر در ابتدای مقاله دقت کرده باشید ما با کلمه ی کلیدی تولید محتوای خوب چه ویژگی هایی دارد به صفحه ای از سایت کدپز لینک داده ایم ، کلمه ای که لینک شده است را انکرتکست می نامیم .

سوال : ایا میتوان بر روی عکس هم بک لینک ثبت کرد ؟

قطعا بر روی عکس ها نیز میتوان بک لینک ثبت کرد ، اما بهترین نوعی که میتوان از ان به نحو احسنت استفاده کرد کلمه ی کلید واژه ایست ، از بک لینک در تصاویر برای تبلیغات سعی کنید استفاده کنید ، در صفحاتی که احساس میکنید مقاله ی نوشته شده ی شما حذف نمیشود توصیه نمیشود از لینک دادن به عکس استفاده شود.

لینک داخلی یا لینک خارجی چیست ؟

ما در ابتدای این مقاله به توضیح این پرداختیم که لینک چیست .

در سئو ما از دو نوع لینک استفاده میکنیم .

لینک داخلی چیست ؟

نوع اولی که ما استفاده میکنیم لینک داخلی است ، لینک داخلی یعنی ارجاع دادن به صفحات مختلف یک سایت و ایجاد گردش بین مقالات سایت اصلی . برای درک بهتر این موضوع میتوان به مقاله ی مفید و موثر فریلنسر کیست ؟ لینک داد ، این مقاله در همین سایت نوشته شده است و کاربران را به همین سایت اما صفحه ی دیگری هدایت میکند . پس ما در این بحث متوجه شدیم که لینک داخلی چیست .

لینک خارجی چیست ؟

به نگاهی ساده میتوان تفاوت backlink را با outlink یا لینک خارجی با مثال زیر توضیح داد :

شما از دید پدر خود فرزند او هستید ، اگر فر