5 تفاوت عمده میان طراحی سایت و کدنویسی سایت

برای بسیاری از دوستان این سوال پیش می امد که چگونه میتوانند سایت داشته باشند ، ما در این مقاله دو موضوع را مطرح میکنیم و بعد از ان به بررسی هریک از موضوعات به صورت مفصل خواهیم پرداخت.

موضوع اولی که برای داشتن سایت استفاده میشود طراحی سایت است ، موضوع دومی که بررسی میشود کدنویسی سایت است ، در بحث کدنویسی سایت حتما باید با یکی از زبان های کدنویسی اشنا شده باشید. اما در طراحی سایت شما هیچ گونه کدنویسی و اشنایی با زبان های برنامه نویسی و محیط های برنامه نویسی ندارید.

اولین تفاوت کدنویسی سایت با طراحی سایت

اولین و مهمترین تفاوت این دو نوع کارکرد برنامه نویسی و ذهن تحلیلی داشتن است ، برای دوستان شاید سوال پیش بیاید که ذهن تحلیلی چیست ؟

منظور از ذهن تحلیلی بررسی کامل کارکرد های سایت از نظر الگوریتم ها و فلوچارت ها برای کدنویسی است ، اما این داستان در زندگی شخصی هم استفاده میشود و کاربرد دارد.

اگر شما کدنویسی سایت را اموخته باشید هزینه های طراحی سایت بالاتری دریافت خواهید کرد و بهترین زبان برای کدنویسی سایت درحال حاظر زبان php می باشد .

اگر طراحی سایت استفاده کنید سیستم مدیریت محتوای وردپرس برای شما لازم است و با استفاده از افزونه های وردرپرس این قابلیت را خواهید داشت تا یک سایت کامل را طراحی کنید.

شاید دو سوال برای شما مطرح شود که سیستم مدیریت محتوای وردپرس چیست و یا اینکه افزونه چیست . پیشنهاد میشود برای خواندن موارد مربوط به هر بخش بر روی مورد گفته شده کلیک کنید.

دومین تفاوت کد نویسی سایت با طراحی سایت

در بحث اول به بررسی محیط های کاری پرداختیم در بحث دوم به موارد هزینه و بحث مالی خواهیم پرداخت ، هزینه کدنویسی سایت یعنی اجرای یک cms اختصاصی حدودا ما از 20 میلیون تومان شروع خواهد شد ، اما در بحث طراحی سایت ما هزینه ای از حدود 2 میلیون برای شروع در نظر میگیریم.

سومین تفاوت کدنویسی سایت با طراحی سایت

در بحث بعدی به هزینه های پشتیبانی و پیشتیبانی سایت خواهیم پرداخت.

در دومین موضوع که هزینه ها مطرح شد ، هزینه های پشتیبانی نیز قابل توجه است و اینکه کارهایی که برای بحث پشتیبانی انجام میشود در بحث طراحی سایت با استفاده از افزونه ها اتفاق می افتد ، در کدنویسی سایت تمام موارد به واسط برنامه نویس و با استفاده از برنامه نویسی اتفاق می افتد و زمان زیادی از کاربر میگیرد.

چهارمین تفاوت کدنویسی سایت با طراحی سایت

در مبحث چهارم به این خواهیم پرداخت که چقدر زمان می برد تا یک سایت طراحی شود و یا اینکه کدنویسی شود ، در بحث طراحی سایت ، شما قادر خواهید بود یک سایت را در 24 ساعت تا 1 ماه به صورت کامل به مشتری خود تحویل دهید ، اما در بحث کدنویسی سایت این موضوع از 3 ماه تا 1 سال زمان برخواهد بود ، در طی این پروسه و پروژه چون مد زمانی زیادی طول میکشد ممکن است مشتری شما خسته شده باشد و از پرداخت هزینه های زیاد خسته شود.

پنجمین تفاوت کدنویسی سایت با طراحی سایت

در مبحث اخر به این خواهیم پرداخت که کدنویسی سایت متاسفانه خیلی از مسائل را برای ما سخت و غیر قابل اموزش خواهد کرد ، اگر با استفاده از کدنویسی سایت یک سایت داشته باشید بحث اموزش دادن خیلی سخت خواهد شد چون تمام کاربرد ها را شما مخصوص کاربر نوشته اید و همچین سیستمی از قبل وجود نداشته است.

در بحث طراحی سایت چون از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده میشود اموزش های زیادی وجود دارد که با یک سرچ کامل در گوگل میتوانید به نتیجه ی خواسته شده برسید و مشتری هزینه های زیادی پرداخت نخواهد کرد.

سخن پایانی

من طی تجربه ای که در طی کارکرد به دست اورده ام رضایت بیشتری در بحث طراحی سایت وجود دراد چون مشتریان به راحتی قابلیت لمس کردن این موضوع را دارند و به سادگی میتوانند هرنتیجه ای که به عمل امده است را ببینند.

این نکته را هم به خاطر داشته باشید قطعا برای کدنویسی سایت نیاز نیست صفر تا صد را خودتان بنویسید شما میتوانید از cms وردپرس استفاده کنید و با دانش کدنویسی نقاط ضعف این سیستم مدیریت محتوا را بهبود بخشید.

پیشنهاد میشود اگر سوالی دارید از طریق سایت کدپز یا کامنت های همین سایت با ما در ارتباط باشید.