چراغ های سبز سایت شما را سئو نمیکند!

برای خیلی از دوستانی که از وردپرس و افزونه ی سئو seo by yoast استفاده میکنند ، این توهم به وجود می اید که گرفتن تمام تیک های سبز این افزونه سایتشان را سئو میکند ، خب برای بررسی اینکه چطور با افزونه سایتمان را سئو کنیم یا اینکه بدون افزونه همی میشود سایت را سئو کرد تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

وردپرس چیست ؟

برای بسیاری از دوستانی که نمیدانند وردپرس چیست ، این بخش را مینویسیم ، وردپرس یک سیستم مدیریت محتواست که بر پایه ی زبان برنامه نویسی php اماده شده است و به تمام علاقمندان این امکان را میدهد که بدون نیاز به کدنویسی یک سایت با تمام امکانات را طراحی کنند ، اگر تمایل به داشتن اطلاعات بیشتر در این باره دارید میتوانید به وردپرس چیست مراجعه فرمایید.

افزونه یا پلاگین چیست ؟

افزونه یا پلاگین به قسمت های کوچک گفته میشود که با چند کلیک ساده به سایت شما اضافه میشوند فرض مثال طراحی یک فرم دلخواه در وردپرس به وسیله ی پلاگین قابلیت اجراست یا افزودن به لیست علاقمندی یک افزونه است ، خب در رابطه با این پست هم اگر بخواهیم بگوییم افزونه seo by yoast هم یک افزونه است.

اگر تمایل به داشتن اطلاعات بیشتری در باره ی افزونه چیست دارید میتوانید روی افزونه چیست کلیک کنید .

سئو چیست ؟

در رابطه با اینکه سئو چیست توضیحات زیادی در سایت ما وجود دارد ، اما بنا به وظیفه اینجا هم یک اشاره دوباره بر این موضوع خواهیم داشت.

سئو به معنای بهینه سازی برای موتورهای جستجوگر است و وظیفه ی اصلی موتورهای جستجوگر سهولت استفاده ی کاربرها در جستجوهاست .

فرض مثال کلمه ی کفش ارک ، کفش ساتر ، کفش اقانژاد ، کفش الوند ، کفش پیمان ، کفش ایمنی زنانه ، کلماتی هستند که اگر شما در گوگل سرچ کنید امکان دیدن سایت بازار کفش ایمنی را دارید ، این معنای سئو است که شما با فرایند هایی لینک سایت خود را در صفحات مختلف گوگل قرار دهید.

چرا افزونه seo by yoast سایت وردپرسی را سئو نمیکند ؟

یکی از توهمات بسیاری از کسایی که از وردپرس استفاده میکنند این است که اگر از افزونه seo by yoast استفاده کنند و تمام فاکتور های این افزونه را رعایت کنند و تیک سبز بزند ، سایت وردپرسی سئو شده و قطعا لینک باید در صفحات اولیه گوگل حضور داشته باشد.

اما این تنها یک توهم است ، افزونه seo by yoast یک ابزار بسیار کاربردی است برای راهنمایی شما برای بهبود روند های شما در جهت سئو داخلی سایت ، اما سئو خارجی را این افزونه پشتیبانی نمیکند و بحث مهم تر اینکه این افزونه به درستی در زبان فارسی در بحث خوانایی ، سایت شما را پشتیبانی نمیکند.

بحث اولیه در جهت حضور در گوگل سئو داخلی است ، این نوع افزونه ها در وردپرس وظیفه ی این را دارند تا به شما راهنمایی دهند و اینکه به شما پیشنهاد هایی جهت اصلاح و بهبود دهند ، زیرا هوش مصنوعی و انالیزی این نوع افزونه ها در زبان فارسی به صورت کامل همانند انگلیسی نیستند.

خب چه باید کرد تا سایت سئو شود ؟

ما قبلا بحث هایی در باره ی اینکه سئو چیست ، تاثیر بک لینک بر روی سایت و چگونه متخصص دیجیتال مارکتینگ شوید صحبت کرده ایم. در اینجا هم بنا به وظیفه دوباره اشاره ریزی بر این خواهیم داشت که گوگل چگونه فعالیت میکند.

ربات های گوگل همانند دیوانگان در هزارتوها درحال فعالیتند تا به مقصد خالی بربخورند ، در