چگونه یک فروشگاه اینترنتی حرفه ای راه اندازی کنیم ؟

در این مقاله به طور کاملا دقیق بررسی خواهیم کرد که چگونه فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنیم و محصولات خود را در انبار ها نگه داری کنیم و نحوه ی ارسال و بسته بندی محصولات را بررسی میکنیم. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا بصورت تخصصی به بررسی این موضوعات بپردازیم.

برای دسترسی شما به بخش های مختلف این مقاله فهرست زیر قرار داده شده است.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

راه های زیادی برای راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی وجود دارد ، اگر از سیستم های مدیریت محتوایی استفاده کنید وردپرس با افزونه ی ووکامرس یک فروشگاه را برای شما به وجود می اورد.

پرستاشاپ ، یا فروشگاه ساز های دیگری وجود دارند که شما میتوانید با استفاده از انها فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنید.

اما این نکته را به یاد داشته باشید من همیشه وردپرس را به دلیل سهولت استفاده و فراوانی اموزش های موجود و پایین بودن هزینه های سالیانه به شما عزیزان توصیه میکنم .

کاملتر دلیل اینکه چرا همیشه استفاده از وردپرس را توصیه میکنم در قالب یک مقاله در سایت وجود دارد.

برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی با وردپرس شما تنها با 5 قدم صاحب یک فروشگاه معتبر اینترنتی خواهید شد.

هاست و دامین چیست ؟

هاست به معنای فضای اینترنتی و دامین ان ادرس اینترنتی است که شما با استفاده از ان وارد سایت خواهید شد ، شرکت های زیادی برای ارائه هاست و دامین وجود دارند که من در تیم کدپز بسته به نیاز افراد از سه شرکت معتبر ارائه دهنده ی هاست و دامنه استفاده میکنم.

شما هم با کلیک کردن بر روی نام هر یک میتوانید وارد سایت مربوطه بشوید و مناسبترین قیمت را برای کسب و کار خود انتخاب و خریداری کنید.

ایرانسرور ، 7 هاست و وب رمز شرکت هایی هستند که ما توصیه میکنیم برای خرید هاست بهینه شده برای وردپرس.

خصوصیت هاست وردپرس این است که بهینه شده برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس است و باعث میشود شما سایتی ایمن تر و همچنین پر سرعت تر داشته باشید.

خب حال به پردازیم به باقی ماجرا ، نصب وردپرس تنها با 5 قدم انجام میشود ، برای خواندن مقاله روی اموزش نصب وردپرس کلیک کنید و اگر قصد دارید اطلاعات بیشتر کسب کنید بر روی وردپرس چیست کلیک کنید.

انتخاب نوع فروشگاه اینترنتی

اگر قصد دارید یک فروشگاه اینترنتی داشته باشید مهمترین قدم انتخاب حوضه فعالیتی شماست. یک دیجیکالا با فروش تمامی کالا ها وجود دارد ، شما اگر قصد دارید همه چیز مانند دیجیکالا بفروش برسانید قطعا به شکست خواهید رسید. فروشگاه های موفق مانند پیکسل و …. عمل میکنند این نوع فروشگاه ها گوشه هایی از بازار را در دست گرفته اند و بصورت کاملا تخصصی شروع به فروش محصولات خود کرده اند.

پیکسل ، درحال فروش محصولات تخصصی برای دوربین است و تمام امکانات مورد نظر برای دوربین اعم از سه پایه ، نگه دارند و اقلامات ضروری و لازم برای دوربین را همراه با اموزش و بهینه ترین قیمت و بالاترین کار کرد در اختیار شما عزیزان قرار میدهد.

یا به عنوان مثال بازار کفش ایمنی ، یکی از سایت های جالبی است که به گرفتن گوشه ی بازار کفش ایمنی و شروع به فروش تخصصی کفش ایمنی قدم در دنیای فروش دیجیتال گذاشته است و سهم بازار عالی را از ان خود کرده است.

برای دیدن محصولات کفش ارک ، کفش پیمان ، کفش ساتر ، کفش الوند ، کفش اقانژاد روی نوشته ها کلیک کنید تا به صفحه مصحولات بروید.

همچنین خلاقیت جالبی که در بازار کفش ایمنی و تخصص کفش ایمنی پیاده شده است این است که کفش ایمنی زنانه نیز در بین محصولاتشان یافت میشود.

یک نمونه از فروشگاه های جالبی که در این راستا دیدم ، سایت پیک کاغذی است ، که فرآیند فروش کتاب های دست دوم و خریدار کتاب و کاغذ باطله است ، شما با یک خلاقیت میتوانید متمایز از رقبا رفتار کنید ، خیلی از رقبای این فروشگاه اینترنتی ، در دیوار و …. درحال انجام فعالیت هستند اما پیک کاغذی با یک خلاقیت با داشتن سایت برای خودشان درحال انجام فعالیت حرفه ای هستند.

چگونه محصولات خود را تامین کنیم؟