جلوگیری از هک اینستاگرام

برای خیلی از افرادی که با محیط اینستاگرام کاملاً آشنا نیستند این مسئله به وجود می‌آید که چگونه امنیت پیج اینستاگرامی خود را بالا ببرند و جلوگیری کنند از هک شدن احتمالی پیج های اینستاگرامی خود.

با خواندن 5 تکنیک کاربردی و اجرا کردن آن در پیج اینستاگرام ، امنیت پیج اینستاگرام خود را تضمین کنید.

1- هرگز به بیگانه اعتماد نکنید !

یکی از بزرگ‌ترین فریب‌ها در رابطه باکار کردن در اینستاگرام می‌تواند نرم‌افزارهای افزایش فالوور جعلی، افزایش فالوور … باشد. معمولاً نرم‌افزارهای افزایش لایک و فالوور به‌منظور از بین بردن حریم امنیتی شما به وجود می‌آیند و هرچه از نصب کردن انها دوری‌کنید پیجی ایمن‌تر خواهید داشت.

کارکنان شرکت اینستاگرام در جهت بهبود کارکرد اینستاگرام دائما در حال به‌روزرسانی الگوریتم‌های خود برای شناسایی نرم‌افزارهای جعلی است و روزانه نرم‌افزارهای زیادی مسدود می‌شوند.

2- با دوقدم وارد شوید!

تأییدیه دو مرحله‌ای یکی از راه‌هایی است که با کمک آن امنیت پیج خود را می‌توانید بالاتر ببرید. برای این کار کافی است از منوی تنظیمات (settings)، امنیت (security) و گزینه‌ی تأییدیه دو مرحله‌ای (two-factor authentication) حساب کاربری خود را ایمن کنید.این نکته مهم را به خاطر داشته باشید که تأییدیه دو مرحله‌ای حتماً با استفاده از شماره تماس یا اپلیکیشن مورد تأیید گوگل که authenticator نام دارد انجام شود.گزینه‌ی پیشنهادی استفاده از تأییدیه با ارسال پیامک به شماره تماس شماست.

در صورت تمایل می‌توانید آموزش کار با ایستاگرام را دنبال کنید تا با استفاده از ویدیوهای تولیدشده در این آموزش به‌سادگی پیج خود را مجهز به تأییدیه دو مرحله‌ای کنید.

3- رفت و آمد مشکوک ممنوع !

یکی از مهم‌ترین نکات برای داشتن امنیت کامل استفاده نکردن از منابع مشکوک است ، بهترین مرجع برای دانلود اپلیکیشن اینستاگرام ، اپلیکیشن گوگل پلی است . مارکت های معتبری مانند گوگل پلی و اپ استور امنیت اطلاعات شما را تضمین می‌کنند ، استفاده کردن از منابع دیگر و نصب اپلیکیشن از منابع دیگر احتمال سرقت اطلاعات شما را بالا می برد.

4- تاریخ تولد رمز قوی نیست !

یکی از نکاتی که بسیار مهم است و رعایت کردن آن الزامی است استفاده کردن از رمزهای عبور پیچیده است که حدس زدن آن برای افراد سخت و طاقت‌فرسا باشد.
صرفاً استفاده کردن از اعدادی مانند تاریخ تولد، شماره تلفن همراه و …. رایج‌ترین نوع رمزهای عبور است و در قدم اول افرادی که قصد هک کردن پیج شما را داشته باشند به سراغ این نوع رمزهای عبور می‌روند.

5- ایمیل هرگز نمی‌میرد!

یکی از مهم‌ترین اقداماتی که باید انجام شود، استفاده از یک ایمیل معتبر که دائما به آن دسترسی داشته باشیم.سیاست اینستاگرام بر این منوال است که اگر هرگونه تغییری در پیج شما رخ دهد با استفاده از ایمیل فوراً با شما در تماس خواهد بود.
استفاده کردن از یک ایمیل به شما این امکان را می‌دهد که حتی در صورتی که پیج خود را از دست دادید، مجدد با استفاده از ایمیل پیج شما را به شما بازگردانند.

خلاصه ای از 5 قسمت در قالب ویدیوی یک دقیقه ای:

پیشنهاد می‌شود حتماً این 5 نکته‌ی طلایی در رابطه با حفظ امنیت پیج اینستاگرامی خود را رعایت کنید.

در صورت تمایل می‌توانید مقاله تکنیک طلایی افزایش فالوور اینستاگرام را به‌صورت رایگان دنبال کنید.

اگر همچنان کار دچار مسئله هستید یا سؤالی دارید از طریق کامنت‌ها با من در تماس باشید.

پایدار باشید.