سایت اصلی ابزار ifttt.com

شاید برای شما هم ارزشمند باشد که تمامی شبکه های اجتماعیتون رو با استفاده از اموزش استفاده از اپلت های IFTTT بتونید بهم متصل کنید.

IFTTT چیست ؟

IFTTT یا if this then that یک ابزار بسیار هوشمند برای ارتباط سازی میان قسمت های مختلف است ، همان طور که از اسم این ابزار مشخص است ( اگر این سپس ان ) یک ابزار برای اتصال چندین ابزار مختلف به هم است.

جالبی این ابزار در اینجاست که این ابزار از سیستم اینترنت اشیا نیز پشتیبانی میکند ، اینترنت اشیا در مثال با ابزار فوق اینگونه کاربرد دارد ، فرض مثال یک ویجت در گوشی خود قرار میدهید و با فشردن دکمه یک چراغ در خانه ی شما روشن میشود ، این قسمت بسیار جالبی است که ابزار IFTTT میتواند در اختیار ما قرار دهد.

اما نکته ی بسیار جالب این ابزار در اینجاست که به ما کمک میکند تا یک اپلت اختصاصی در صورت داشتن اطلاعات برنامه نویسی نیز بسازیم و این ابزار یک ابزار خشک و بی روح نیست و دائم درحال اپدیت شدن و به روز شدن است.

خب بپردازیم به اصل ماجرا که هوشمند سازی شبکه های اجتماعی با استفاده از ابزار IFTTT است.

چرا شبکه های اجتماعی را بهم متصل کنیم ؟

یکی از نکات بسیار ارزشمندی که در سئو تاثیر بسیار قوی دارد استفاده از سوشیال سیگنال یا به اصطلاح ساده تر ، استفاده از فعالیت های شبکه های اجتماعی است ، اکثر ما ها توانایی تولید محتوای جداگانه برای تمام شبکه های اجتماعی را نداریم و این امر باعث میشود که سیلی عظیم از مخاطبان را از دست دهیم.

نکته ی جالب این ابزار این است که وقت زیادی از ما برای ارسال مطالب نمیگیرد و با یک بار تنظیم کردن این ابزار میتوانیم ان را بصورت هوشمند تا مدتها استفاده کنیم.

فرض مثال تنظیم میکنیم ، هنگامی که یک پست در اینستاگرام خود منتشر کردیم ، برروی تمام شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک ، تویتر ، لینکدین ، پینترس و ….. پستی مشابه با المان هایی که در اینستاگرام ما قرار دارد یا المان های ثابتی که در ساخت اپلت رعایت کرده ایم ارسال شود.

جالبی دیگر این ابزار در اینجاست که میتواند گزارش هایی از سرچ های مختلف برای ما ارسال کند ، فرض مثال اگر کاربری در انجمن ها یا در تویتر برندینگ ما را مطرح کرد ، به سرعت اعلان به ما داده شود تا پاسخگوی سوال یا نظر ان دوست باشیم .

نکته ی جالب تر این ابزار کاربردی در اینجاست که توانایی این را دارد که فید سایت مارا نیز بخواند و براساس انتشار مطالب بر روی سایت ، همان مطلب را با شخصی سازی هایی که انجام داده ایم در شبکه های اجتماعی نیز باز نشر دهد.

بازنشر دادن مطالب در شبکه های اجتماعی یک تاثیر قدرتمند برای جذب است ، زیرا خیلی از افراد حوصله ی ورود مستقیم به سایت مارا ندارند ، و از طریق شبکه های اجتماعی گوناگون میتوانند با ما اشنا شوند و نکته ی جالب دیگر این است که ربات های موتورهای جستجوگر نیز شبکه های اجتماعی را بررسی میکنند و براساس تاثیرگذاری انها به سمت سایت ما هدایت میشوند .

چگونه با IFTTT کار کنیم ؟

کار کردن با ابزار IFTTT بسیار ساده است ، این ابزار قابلیت نصب بر روی گوشی هوشمند شما را دارد ، اگر دوست ندارید این اپلیکیشن ارزشمند را در گوشی هوشمند خود داشته باشید میتوانید از طریق سایت ifttt.com وارد این سایت این ابزار شوید .

ثبت نام در سایت ifttt

** قسمت هایی که با کادر قرمز نمایش داده میشود ، قابلیت این را دارند تا شما ثبت نام کنید ، قابلیت استفاده از ثبت نام با فیس بود نیز در این سایت وجود دارد . **

توصیه ما این است که از گوگل برای سرعت بخشید به روند ثبت نام استفاده کنید.

خب بعد از مراحل ساخت کافی است وارد داشبورد خود شویم و بعد از ان گزینه ی دایره ای که نشان دهنده ی پروفایل شماست را باید بازکنید و از گزینه های موجود گزینه ی create را مانند تصویر انتخاب کنید.