دیجیتال مارکتینگ چیست ؟

امروزه با گسترش اطلاعات موجود در سایت ها و همچنین رشد بالایی اطلاعاتی ، دیجیتال مارکتینگ در بحث کلی و سئو در بحث کوچکتر از دیجیال مارکتینگ بصورت مقالاتی در سایت ها وجود دارند ، اما به نظر شما تنها خواندن یک مقاله میتواند مارا متخصص کند ؟!

به دلیل حجم زیادی از افرادی که بدون سابقه های قبلی شروع به صحبت های تخصصی در این زمینه کرده اند ، سعی براین دارم براساس تجربه و تخصصی که در این حوضه دارم مقاله ای کار امد و مفید برای شما عزیزان بنویسم تا بتوانید با استفاده از ان یک جایگاه شروع برای متخصص ثروت افرین دیجیتال مارکتینگ شدن بسازید!

پس با من تا انتهای مقاله همراه باشید تا به نکات طلایی متخصص ثروت افرین شدن دیجیتال مارکتینگ بپردازیم .

ایستگاه اول – دیجیتال مارکتینگ چیست ؟

همانطور که در وبسایت کدپز و در مقاله دیجیتال مارکتینگ چیست نوشتیم

دیجیتال مارکتینگ چیست؟ این ساده ترین سوالی است که در ابتدای کار می توانید بپرسید و هر سوال شما می تواند چند پرسش دیگر را خلق کند اما نگران نباشید ما تا پایان مطلب در کنار شما هستیم تا به کشتی شما در طوفان کلمات کمک کنیم و آن را به سلامت به ساحل آرامش برسانیم. اما برگردیم به سوال اصلی، دیجیتال مارکتینگ یا همان بازاریابی دیجیتال یعنی استفاده از ابزارهای دیجیتال برای انجام تبلیغات، که نتیجه این تبلیغات افزایش مشتری ها و به طبع آن افزایش درآمد و رشد کسب و کار است.

ابزار دیجیتال یعنی چه؟ خب ابزار دیجیتال یعنی وسایلی که با آن می توان وارد فضای مجازی شد و از آن استفاده کرد.

یعنی وب سایت؟ خب وب سایت نیز می تواند بخشی از ابزارهای دیجیتال باشد اما دلیل نمی شود که اگر وب سایت ندارید دیگر نمی توانید دیجیتال مارکتینگ کنید امروزه به قدری این حوزه در حال رشد است که برای فعالیت در آن ده ها روش مختلف وجود دارد که وب سایت در واقعی یکی از این ابزار است و البته به نظر بعضی ها مهم ترین آن.

پیشنهاد میشود برای داشتن اطلاعات بیشتر حتما به سایت کدپز و مقاله ی جامع دیجیتال مارکتینگ مراجعه فرمایید.

ایستگاه دوم – ازمون و خطا

در دنیای اطلاعاتی که امروزه به سمت ما سرازیر است ، اغلب اوقات ما از این ترس داریم که مبادا یک سیلی از اطلاعات را از دست بدهیم ، درکتابی با عنوان دیوانگاه ثروت ساز اثر دارن هاردی خواندم که نوشته بود ، نیازی نیست چندین کتاب را بخوانیم ، یا شعار معروفی که در گاج دیده میشد ، بجای اینکه چندین کتاب را بخوانیم کتاب های گاج را چندین بار بخوانیم.

کاربرد این جمله ها در دیجیتال مارکتینگ چیست ؟! دوستان نکته ی قابل توجهی که در بحث دیجیتال مارکتینگ و در دنیای وب وجود دارد ، به دست اوردن اطلاعات ، بازی و تست اطلاعات که ایا صحبت دارند یا خیر ؟

تکرار تمرین ، تکرار اصلاح ، تکرار بازخورد ، تکرار نتیجه و تکرار و تکرار فرایند ها و اصلاح کردن ها و پیش رفتن بر اساس نیاز مشتری میتواند شما را به یک نتیجه ی موفق برساند.

اما دوستان هرگز در این راه دچار توهم نشوید ، نتیجه ی درست گرفتن در دیجیتال مارکتینگ صرفا این را بیان نمیکند که شما یک متخصص شده اید ، در قدم اول قطعا اطلاعات مفیدی از این راه دارید و اگر قرار به برون سپاری و نظارت برکاری داشته باشید به درستی این فعالیت ها را انجام میدهید ، اما تخصص این ماجرا را پیدا کردن مستلزم حداقل 2 سال نتیجه ی مستمر و درست گرفتن است .

ایستگاه سوم – از چه منبعی شروع به ازمون و خطا کنیم؟

ساده ترین کاری که میتوانید برای ازمون و خطا انجام دهید ، این است که شما شروع کنید به کار کردن بر روی یک وبسایت شخصی که میتوانید با قیمت بسیار مناسب از شرکت پارس پک تهیه نمایید ، اما خب تهیه کردن هاست و دامنه و راه اندازی یک وب سایت به معنای این نیست که شما متخصص ثروت افرین دیجیتال مارکتینگ خواهید شد ، بلکه به معنای قدم اول برای شروع است ، قدم دوم اموزش های جامع زیادی در سطح اینترنت وجود دارند ، اما معتبرترین اخبار از سمت شرکت های بزرگ همچون moz ، ahrefs بلاگ های گوگل و …. به زبان انگلیسی منتشر میشوند و سایر سایت ها بر اساس ان اموخته ها و ایستگاه دوم یعنی ازمون و خطا بر روی وب سایت های شخصی ان را فارسی سازی میکنند.

پس بهترین راه این است که مقالات انگلیسی را دنبال کنید ، اما یک سوال برای اکثر دوستانی که زبان انگلیسی را بلد نیستند دارند این است که منابع فارسی بهتر نیست ؟ منابع فارسی ممکن است دارای خطاهایی باشد و به دلیل حضور افرادی که تخصص کافی ندارند سایت شما را دچار پنالتی یا حذف از صفحات گوگل کند ، پس بهتر است از ابزار های ترجمه ای همچون گوگل ترنسلیت و یا سایت فرازین استفاده کنید و متون خود را ترجمه کنید.

ایستگ