لوگوی اصلی کدپز

باسلام ، مرتضی افضلی هستم مدیریت تیم کدپز

مدت ها بود که در سطح اینترنت با تیم های مختلفی مشغول به‌کار کردن بودم ، سال اولی که وارد دانشگاه شدم هیچ تیمی نداشتم و تنها مشغول به‌کار بودم چون رشته ی دانشگاهیم علوم کامپیوتر بود علاقه شدیدی هم به این رشته داشتم تصمیم به راه‌اندازی یک تیم حرفه ای کردم ، ایده ی کوچک کدپز فقط قصد طراحی سایت رو نداشت ، قصد بر گسترش کار بود که هرچقدر زیر‌مجموعه و افراد توانا در هر زمینه ی کامپیوتری براین تیم افزوده شود.

در حال حاضر کدپز توانایی طراحی سایت ، طراحی موشن گرافیک ، طراحی پوستر ، سئو و …. را دارد.

اکثر دوستان این سوال را داشتند که چرا کدپز ؟ چرا بین این همه نام کدپز را انتخاب کردیم ؟ در روند برند شدن دیجیکالا یکی از آوازه دار هاست ، تیم ما هم قصد برند شدن دارد و بر همین اساس نام کدپز بخاطر مربوط بودن به کارهایی که انجام میدهیم و همچنین ساده بودن و نو بودن اسم انتخاب شد.

براساس تجربه ای که از سال 90 بدست اورده بودم دیدم که تکی کار کردن بسیار دشوار است و تخصص داشتن و یا تخصص پیداکردن در این راه دشوار است ، همانطور که در اطراف خودم دیده بودم تیم هایی که قدم های ریز و مدون برداشته بودند به نتایج بسیار عالی رسیدند. به همین دلیل بود که تصمیم به راه اندازی یک تیم کردم.

من به دلیل داشتن سابقه ی بیشتر و همچنین اشنا بودن با اصول طراحی سایت و سئو به عنوان مدیریت کدپز در امدم ، در تیم کدپز مدیریت هیچ معنایی ندارد همه ی اعضای کدپز دوستانی بسیار قوی و قدرتمند هستند که بدون هیچ چشم داشتی از هم کار میکنند ؟

به دلیل تخصصی بودن امورات طراحی سایت ، سئو ، کارهای گرافیکی مانند ساخت موشن گرافیک ، تولید تیزر تبلیغاتی و غیره و حضور افراد بسیار ماهر در این حوضه ها ، کار گرفتن برای کدپز بسیار دشوار بود ، نداشتن نمونه کار گروهی و همچنین اعتماد نکردن بسیاری از افراد به دلیل تنوع قیمت ها در این بازار کار را برای ما دشوار کرد ، اما در حال حاضر به لطف خدا اعتماد مردم نسبت به تیم کدپز و همچنین کار ما رونق گرفته است و درحال پیشرفت در این ماجرا هستیم.

در ابتدا که فکر راه اندازی تیم کدپز به ذهنم رسید قصد داشتم تا افرادی را پیدا کنم که تمام مهارت ها را از ابتدا داشته باشند ، در این راه با افراد با تجربه و یا بی تجربه ای که استعداد های بسیار بالایی داشتند مواجه شدم ، خیلی از افراد به ایده ی کدپز و تیم کدپز میخندیدند و میگفتند که با وجود این همه تیم قوی شما هرگز موفق نخواهید شد، بسیاری از افراد از ابتدا تیم کدپز را شکست خورده تصور میکردند ، اما ما بی توجه به تمام مسائل و تمام نکات منفی بدون هیچ چشم داشتی شروع به کار حرفه ای کردیم.